
Her er årets profeti
Slapp av! Kåffa holder seg, scorer 64 mål og Sortevik byr på luker mot Start. Sjefsprofeten har talt.
Lurer du på hvordan det kommer til å gå med Kåffa i årets OBOS-liga? Da er du ikke alene.
Så når vi først har profeter blant oss, så er det jo ok å høre med sjefsprofet Bosse.
Her følger årets profeti fra vår fargerike og stemmesterke supporterleder.
- Hvilken plass kommer Kåffa på i årets OBOS-liga?
- 9. plass. Jeg tror vi kommer til å karre oss bra opp, så sånn omtrent midt på tabellen er hvor vi lander til slutt.
- Hvilke lag tror du rykker opp?
- Fire lag kommer til å krige om de to plassene som gir direkte opprykk: Start, Sandefjord, Sogndal og Aalesund. Til slutt går Sandefjord og Aalesund rett opp, mens Start må ut i kvalik mot et Eliteserielag.
- Hvem blir årets hit på Kåffa-laget?
- Lars Olden. Vi har mange spennende typer på laget, men Lars er en trofast fyr som vi i Profetene har blitt suverent glad i. Fantastisk høst i fjor.
- Hvem blir årets nykommer?
- Basit og Juba. To spennende typer som virkelig kan skyte fart på karrieren sin hos oss i år. Hvis jeg må velge én, så tror jeg Juba kan bli en person som kan vippe noen kamper i vår favør med sin råskap og fart.
- Hvilken ny sang blir årets slager fra Profetene?
- Det må bli den nye sangen til vår nye helt: Lars Olden Larsen.
Melodi: I love you baby
Lars Olden Larsen
Min største kjærlighet
Lars Olden Larsen
Bli her en evighet
Lars Olden Larsen
Alltid rød, hvit og blå
- Hvor mange mål kommer KFUM til å score i år?
- 64! Vi har mange sultne og bra avsluttere på laget.
INTERVJU MED TO MEDPOFETER!
- Hvilken kamp må KFUM-kamerater virkelig ikke gå glipp av denne sesongen?
- Den første hjemmekampen mot Start kommer til å bli en fest både på og utenfor banen. Dette er en kamp der vi som klubb virkelig kan vise hele Norge hvor flotte og bra vi er. Ellers så har vi jo en fin hjemmekamp St.Hansaften mot Hamkam, også må vi ikke glemme byderbyet mot Skeid 15.september. Ellers så håper jeg jo at mange vil bli med på kamper gjennom hele sesongen, både hjemme og borte.
- Hvor mange luker slår Stian Sortevik mot Start?
- Tre herlige luker. Som Rekdal etterpå blir bedt om å kommentere live etter kampen på indre bane.
- Hvem har den hele vide ligaen i sin hånd?
- Vanskelig å komme utenom Daniel Fredheim Holm her føler jeg.
- Hvordan går det mot Sandefjord?
- Det blir en tøff match mot et lag som virkelig blomstret gjennom høstsesongen. Jeg tipper uavgjort 2-2.
Muligens har Bosse med dette allerede tatt livet av noe av spenning med årets serie før vi er i gang. Det kan jo likevel være verdt å ta turen for å se om han får rett i noen av sine profetier.
Start med å melde deg på bussturen til Sandefjord! Det gjør du her! Og siste frist for påmelding er i dag, onsdag 27. mars.
BILDESERIE: FETE PROFETMINNER!














